Kuidas toimib esimene seanss?

Esimest seanssi saab korraldada erinevalt. Veebisessioon ei erine väga palju silmast silma kohtumisest, välja arvatud asjaolu, et see toimub arvuti kaudu.

Terapeut on huvitatud teie ootustest

Tavaliselt küsib terapeut istungi alguses, miks te olete teraapiasse tulnud, millised on teie mured ja kuidas te ootate tema abi. See, kui palju te talle räägite, on teie enda otsustada, oluline on, et tunnete end turvaliselt. See määrab tegevuse käigu. Mõnikord on teema algusest peale selge ja hakkab arenema juba esimesel seansil, mõnikord tuleb klient üsna keeruliste probleemidega ja terapeut on rohkem orienteeritud. Mõned terapeudid küsivad raskuste ajaloo, perekondliku tausta ja muude küsimuste kohta. Jällegi sõltub see terapeutilisest suunitlusest.

esimene seanss

Te võite end paremini tunda juba pärast esimest seanssi

Iga klient on veidi erinev ja mõned vajavad rohkem aega, kuid sageli aitab esimene seanss palju. See, kui palju sa suhtled, on sinu enda otsustada, oluline on, et sa tunned end mugavalt ja turvaliselt. Teraapias on terapeutiline suhe väga oluline. Oluline on, et nii klient kui ka terapeut oleksid kindlad, et nad suudavad ja tahavad koos töötada ning et nad saavad omavahel hästi läbi. Esimesel seansil lepite tavaliselt kokku, millega te töötate, kui tihti ja kui kaua. Ja kui te ei ole veendunud, et terapeut sobib teile, võtke aega ja ärge sundige end koos töötama. Võite hõlpsasti proovida teist terapeuti.

esimene seanss
Sa ei ole üksi

Meie kaudu on lihtne leida tuge

TERAPEUT

Soovitame kolme tippterapeuti

19 küsimuse põhjal leiame enam kui 100 erineva terapeudi seast need terapeudid, kes vastavad kõige paremini sinu ootustele.

Lähtudes teemadest, millest soovite rääkida
Lähtudes teie teraapiavajaduse kiireloomulisusest
Lähtudes teile sobivast teraapiatüübist