Mis on psühhoteraapia ja kellele see mõeldud on?

Kui sul on mõttes teraapia siis tasub seda kindlasti proovida. Teraapia ei pea olema sinu jaoks viimane abi, samuti pole see ka ainult inimestele, kes vaevlevad vaimse tervise probleemide küüsis. Teraapia on mõeldud kõigile, kes soovivad endaga tööd teha ja end paremini mõista.

Mis on psühhoteraapia?

Psühhoteraapia eesmärk on leevendada või kõrvaldada kliendi psühholoogilist stressi ja sellega seotud kannatusi. Tavaliselt viib see ka enesehinnangu, eneseväärikuse, eneseteostuse ja enesehinnangu suurenemiseni. Psühhoteraapia võib aidata meil saada laiemat ülevaadet iseendast, teadvustada juurdunud mõtte- ja käitumismustreid, leida oma eesmärk ning üldiselt saavutada paremat elukvaliteeti ja teostada oma potentsiaali.

 

Mul ei ole tõsist probleemi või muret, kas teraapia on proovimist väärt?

Psühhoteraapia ei ole mõeldud ainult tõsiste psüühikahäirete puhul. See on võimalus õppida ennast paremini tundma, mõista oma suhete dünaamikat ja arendada oma potentsiaali, et teie elu liiguks täide ja tervise suunas.

 

Ma tunnen end väga halvasti, ma vajan abi, kas Hedepy on minu jaoks?

Kui teil on halb enesetunne, ei ole põhjust oodata. Räägi võimalikult kiiresti psühhoterapeudi poole. Tänu veebiplatvormile on teil juurdepääs psühhoterapeutidele üle kogu riigi ja saate väga kiiresti aja kokku leppida.

Kui tunnete, et vajate viivitamatult abi, olete olukorras, kus võite ohustada ennast või teisi, ärge oodake, vaid võtke kohe ühendust kriisitelefoniga.

 

Kuidas valida endale sobiv terapeut?

Õige terapeudi puhul peaksite end tundma lõdvestunult ja enesekindlalt. Seepärast on tavaline, et teraapia alguses “proovitakse” paar terapeuti läbi. Et aidata teil valida, oleme teinud terapeutidega lühivideod, et saaksite enne seanssi vähemalt natuke tutvuda nende isiksustega. Samuti tasub lugeda teiste kasutajate arvustusi.

 

Millega saab teraapia mind aidata?

Teraapia võib aidata paljude erinevate probleemide puhul, alates hetkelisest õnnetusest kuni suhteprobleemide ja sügavate traumadeni. Peamiselt on teie otsustada, milliseid teemasid seansi ajal käsitletakse ja milliseid eesmärke teie ja teie psühhoterapeut püstitate.

Sa ei ole üksi

Meie kaudu on lihtne leida tuge

TERAPEUT

Soovitame kolme tippterapeuti

19 küsimuse põhjal leiame enam kui 100 erineva terapeudi seast need terapeudid, kes vastavad kõige paremini sinu ootustele.

Lähtudes teemadest, millest soovite rääkida
Lähtudes teie teraapiavajaduse kiireloomulisusest
Lähtudes teile sobivast teraapiatüübist