Kuidas saab psühhoteraapia aidata suhteid parandada?

Suhted on meie elu oluline osa algusest lõpuni. Kvaliteetsed suhted mõjutavad positiivselt meie tervist, tugevdavad meie immuunsüsteemi ja vähendavad stressi negatiivset mõju. Lihtsalt öeldes on need suur osa meie elu rõõmust. Seetõttu on oluline osata hoolitseda oma suhete eest ja tunda ära, kui me ei saa enam üksi nende probleemidega hakkama. Psühhoteraapia, nii individuaal- kui ka paariteraapia, võib aidata meil arendada oma suhtlemisoskust ja seega tugevdada oma oskusi suhetes, perekonnas või tööl.

Milline on tänapäeval tutvumine ja suhted?

Kõik sooviksid kohtuda ja alustada suhteid loomulikult, kuid tänapäeval on tänu internetile üha enam levinud suhete arendamine sotsiaalmeedias. Kui me lahkume koolikeskkonnast ja läheme tööle, vähenevad loomulikult ka meie võimalused üksteisega tutvumiseks. Veebipõhine tutvumine on nüüd nooremate põlvkondade jaoks tavaline ja loomulik võimalus. Sa ei saa mitte ainult kohtuda inimestega, kellega offline vaevalt kohtuksid, vaid võid ka uusi kohti avastada ja oma tutvumisoskusi parandada. Oluline on olla avatud, mitte liialt toetuda esmamuljetele ja anda potentsiaalsetele partneritele võimalus. Isegi loomuliku tutvuse puhul võtavad tunded aega, et areneda. Püüa omalt poolt mõjuda loomulikuna, optimistlikuna ja oma ootuste osas selgesõnaliselt, kui tegemist on tutvustamisega.

 

Mis siis, kui inimene on kaugelt pärit? Kuidas saab säilitada kaugsuhet?

Tehnoloogia ja üleilmastumine on muutnud kaugsuhted palju lihtsamaks ja jätkusuutlikumaks kui kunagi varem, kuid siiski on veel palju probleeme. Kaugsuhtes on oluline suhelda oma vajadustest ja leida võimalusi, kuidas (ja kui tihti) partnerid omavahel suhtlevad ja suhtlevad. Soovitav on eelnevalt planeerida, millal ja kus partnerid saavad koos aega veeta ja millal nad sõltuvad internetitehnoloogiast. Samuti on väga oluline rääkida tulevikust ja luua ühine visioon, soovitavalt koos ajakavaga. See aitab mõlemal partneril ületada takistusi ja võidelda suhte eest, isegi kui nad on väsinud, et nad pidevalt üksteist igatsevad ja liiguvad ühise elu suunas.

Kuidas tulla toime truudusetusega? Kas on võimalik andestada truudusetus suhetes?

Pettus on sageli märk sellest, et miski ei toimi suhtes. Selle asemel, et otsustada, kes on kurjategija ja kes on ohver, on kasulik töötada mõlema partneri ja suhte endaga. Kuidas see juhtus? Kuidas suhe tundub? Mida me kogeme? Mida on truudusetus meiega teinud? Suhte psühhoteraapia pakub turvalist ruumi, kus mõlemad partnerid saavad rääkida oma vajadustest, vigastustest ja tunnetest oma suhtes ning otsida vastuseid nendele küsimustele. Teadlikus püüdluses parandada suhet, võib haiget ja ähvardavat truudusetust näha sümptomina, kus suhe vajab parandamist, ning see võib anda väärtusliku tõuke partnerite vahelise intiimsuse ja rahulolu taastamiseks ja parandamiseks.

truudusetusega

Meil on suhteprobleemid. Kuidas me saame oma suhet päästa?

Iga suhe (ükskõik milline) seisab varem või hiljem silmitsi suhteprobleemidega. Need tekivad partnerite erinevustest ja eripäradest, nende erinevatest arusaamadest, ootustest, vajadustest ja võimalustest suhtes. Kõige sagedasemad suhteprobleemid on erinevad vajadused seksi, rahaasjade, vaba aja veetmise jne. valdkonnas. Selle tunnistamine, et suhteprobleemid võivad olla osa suhtest ja nende aktsepteerimine kui võimalus arendada partneri rahulolu, on esimene samm terve ja toimiva suhte säilitamise suunas. Teine suhteprobleem võib olla sotsiaalsed võrgustikud ja see, kuidas me laseme neil hävitada oma suhet (mitte ainult oma partnerit).

 

 

Millal peaksin suhteprobleemide tõttu psühhoterapeudi juurde minema?

Professionaalse abi poole on kasulik pöörduda siis, kui partnerid tunnevad, et nad ei ole rahul sellega, kuidas nad oma suhteprobleemide ja konfliktidega toime tulevad. Kui partnerid süvendavad, süvendavad või eskaleerivad konflikte ja teevad üksteisele veelgi rohkem haiget, on aeg abi otsida. Psühhoterapeut võib pakkuda partneritele turvalist ja eelkõige erapooletut lähtepunkti, pakkudes uusi vaatenurki ja võimalusi konflikti lahendamiseks. Sama oluline on, et terapeut aitab partneritel arendada oma suhtlemisoskusi, et nad saaksid tulevikus ise suhteprobleemidega toime tulla.

Kuidas te teate, et parem on lahutada? Kuidas lõpetada suhe?

On loomulik, et suhetes tekivad frustreerivad probleemid, kuid see ei tähenda, et peaksite suhte kohe lõpetama. Siiski võib esineda takistusi, mis muudavad lahkumineku õigeks valikuks. Ilmselged põhjused suhte lõpetamiseks võivad olla vägivald (füüsiline või psühholoogiline) või ühe või mõlema partneri sõltuvus. Teistes olukordades sõltub see isiklikust kogemusest. Üldiselt on siiski hea mõte kaaluda suhte lõpetamist, kui see ei rahulda teid pikemas perspektiivis, kui see põhjustab teile vaimseid või terviseprobleeme ja kui te üldiselt tunnete, et teil oleks ilma selleta parem.

lõpetada suhe

Kuidas aitab psühhoteraapia suhte lõpetamisel?

Kui teil on raske otsust langetada, võib psühhoterapeut teid aidata. Psühhoterapeut võib aidata teil visualiseerida, milline võiks teie elu pärast lahutust välja näha, mitte ainult isiklikust, vaid ka majanduslikust, sotsiaalsest ja logistilisest seisukohast, ning mõelda koos teiega läbi kõik võimalikud tagajärjed. Kui te otsustate lahutada, on soovitatav oma otsus selgelt ja lugupidavalt teatavaks teha. Kui teil on lapsed või ühine vara, on oluline selgitada ka hilisemat hooldusõigust või vara ümberjaotamist. Ka psühhoterapeudi poole pöördumine võib sellisel juhul olla kasulik, sest see tagab neutraalse õhkkonna, kus saate leida mõlemat osapoolt rahuldava lahenduse.

 

Kliendi lugu ja kuidas teraapia teda aitas:

“Hakkasin teraapias käima pärast seitsmendat lahutust. Ma ei olnud kunagi väga hea inimestega suhtlemisel. Teraapias sain teada, et minu raskused suhetes olid tingitud sellest, et ma ei usaldanud inimesi eriti, sest mul oli lapsepõlvest saadik raske suhe oma emaga. Pärast emale andestamist ja arusaamist, milles minu probleem seisnes, ei kanna ma enam oma usaldamatust teistele edasi.”

Kuidas me Sind aidata saame?

Me aitame inimesi erinevate probleemide korral