Tühja pesa sündroom: kuidas tulla toime laste iseseisvumisega?

Aeg on kätte jõudnud, lapsed on suureks kasvanud ja lähevad nüüd oma elu looma. See on elus oluline samm, mis võib tuua kaasa erinevaid tundeid, millega tegelemine ei ole lihtne. Levinud on arusaam, et ainult naised kogevad tühja pesa sündroomi, kuid see pole tõsi, ka mehed kogevad seda.

Kuidas tulla toime laste kodust lahkumisega?
Ja kuidas see paarisuhet mõjutab?

Tühja pesa sündroomi tunnused

Tühja pesa sündroom ei ole diagnoos. See ei ole häire, mida saab selgelt kindlaks teha mõne kindla diagrammi järgi. Pigem on tühja pesa sündroom negatiivsete tunnete kogum, mis võib tekkida, kui teie täiskasvanud laps kolib kodust välja. Peale välja kolimist ei ole teil kedagi, kelle eest hoolitseda ja see keda armastate kõige rohkem kaob teie silmist.

Tühja pesa sündroomi tagajärjel võite tunda:

 • üksindust
 • ebavajalikkust
 • masendust
 • nagu oleksid kaotanud elu mõtte
 • kindluse kadumist

See võib süvendada ärevust, depressiooni, unetust ja muid probleeme. Mõned inimesed mõistavad, et nad saavad vanemaks ja see reaalsus koormab neid.

žena pozerá von

Mida sa koged on täiesti normaalne

Mõiste “sündroom” kannab endas patoloogia ideed. Midagi väljaspool normi, mida me peaksime vältima. Kuid seda eluetappi ei saa vältida ja see on täiesti loomulik. See on vanemate kui ka lapse jaoks suur elumuutus.

United Students’i uuringu kohaselt kogeb 98% vanematest mingil määral tühja pesa sündroomi. Peaaegu igal viiendal vanemal (17%) tekivad ka füüsilised sümptomid, nagu paanikahood, unetus või suurenenud südame löögisagedus.

On täiesti okei, et tunnete neid emotsioone. Ärge ignoreerige neid, kuid ärge laske neil hullemaks areneda. Me aitame teil leida väljapääsu.

Tühja pesa sündroomi lahendamine – uus algus

Põhjus, miks meie laste lahkumine meid nii väga mõjutab, on see, et me oleme nendega väga tihedalt seotud. Nende eest hoolitsemine on muutunud meie elu mõtteks ja lapsevanema roll on kogu meie identiteet.

Proovige endalt küsida, kes te olete, sõltumata teie lastest?

 • Mida te naudite, millised on teie hobid?
 • Mida olete alati teha tahtnud, kuid laste tõttu ei olnud selleks aega, raha või mis tahes põhjusel ei saanud seda teha?
 • Milliseid uusi asju võiks õppida?

Püüdke muuta oma vaatenurka ja vaadake seda kui uue peatüki algust. Teil on uued võimalused ja see, milline on teie elu järgmine peatükk, on teie endi otsustada. Leidke uusi hobisid, reisige, uuendage vanu sõprussuhteid või otsige uusi.

starší paní na józe

Teraapia võib samuti aidata teil selle elumuutusega toime tulla. Professionaalne terapeut arutab teiega olukorda, kuulab teid ära, aitab teil oma emotsioone töödelda ja suunab teid uuele teele, et saaksite järk-järgult hakata oma tühja pesa nautima.

Me Hedepy’s pakume teraapiaid mugavalt internetis ja saate valida enam kui 150 kontrollitud terapeudi vahel. Lugege, kuidas veebiteraapia toimib.

 

Uus algus või partnerluse proovilepanek?

Kui teie lapsed kodust lahkuvad, on see teie suhetes samuti uueks etapiks. Iga paar kogeb seda muutust erinevalt.

See võib teid lähendada, kui te koos laste lahkumisega toime tulete. Pärast mitmeid aastaid on teil taas aega enda jaoks ja rohkem privaatsust. Võite teha uusi plaane, minna puhkusele just nii, nagu teile meeldib ja te ei pea õhtusöögiks tegema erinevaid toite, et kõikidele meele järele olla.

Kuid see, et pärast nii palju aastaid elate jälle kahekesi, võib olla ka suureks proovikiviks

 • Võib-olla te kõik suhtute laste lahkumisse erinevalt. Kui üks teist näeb uusi võimalusi, siis teine vaatab tagasi.
 • Või leiate, et olete aastate jooksul oma partnerirolli täiesti unarusse jätnud ja nüüd on teil raske leida teed tagasi teineteise juurde. Lapsed olid see, mis teid koos hoidis ja nüüd on nad kodust läinud.
 • Võib-olla ei ole te end üksteise läheduses pikka aega mugavalt tundnud ja nüüd, kus lapsed on kadunud, peate sellega silmitsi seisma.
vanem paar matkal

Sellel võib olla mitmeid põhjusi ja see ei ole sugugi haruldane, et laste lahkumine viib lahutuseni. Kui laste lahkumine on teie suhet raputanud ja te soovite leida taas ühise tee, tasub kindlasti proovida paariteraapiat.

 

Püüdke mitte takistada lapsi plaanide tegemisel

Hirm laste lahkumise ees võib olla ajendanud teid püüdma neid koju jääma. Kahjuks ei ole see õige ja see võib olukorda ainult halvendada. Ühel päeval peab see juhtuma.

Nõustuge ajaga, mille teie lapsed on valinud ja püüdke neid mitte ümber rääkida. Kui nad leiavad sinus tuge, siis pöörduvad nad ka edaspidi hea meelega sinu poole tagasi ja usaldavad sind.

Paku abi, kuid lase neil ise oma elu kujundada. Püüdke panna end nende olukorda ja jagada nende rõõmu uuesti alustamisest. Teie suhe ei ole kaugeltki läbi, see lihtsalt muudab vormi.

Toetust selles elumuutuses võib alati leida Hedepy’st. Te ei pea seda üksi tegema. Tule ja vaata, kuidas teraapia toimib ja kuidas see võib aidata ka sind.

Kuidas me Sind aidata saame?

Me aitame inimesi erinevate probleemide korral